Plugins - All-in-One WP Migration - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (243 entries)

en: "Restore" functionality is available in a <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">paid extension</a>.<br />You could also download the backup and then use "Import from file".
sq_AL: Funksioni "Rikthim" është i passhëm te një <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">zgjerim me pagesë</a>.<br />Mundeni edhe të shkarkoni kopjeruajtjen dhe mandej të përdorni "Importo prej kartele".

en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: %s is not the latest version. You must update the plugin before you can use it.
sq_AL: %s s’është versioni më i ri. Duhet ta përditësoni shtojcën, përpara se të mund ta përdorni.

en: (click to expand)
sq_AL: (klikoni, që të zgjerohet)

en: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Download %s</span><em>Size: %s</em></a>
sq_AL: <a href="%s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%s" download="%s"><span>Shkarkoni %s</span><em>Madhësi: %s</em></a>

en: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">How-to: Increase maximum upload file size</a> or
sq_AL: <a href="https://help.servmask.com/2018/10/27/how-to-increase-maximum-upload-file-size-in-wordpress/" target="_blank">Si-të: Shtoni vlerën maksimum për ngarkim kartelash </a> ose

en: <another-text>
sq_AL: <tjetër-tekst>

en: <h3>Site could not be exported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u importua dot</h3><p>Ju lutemi, sigurohuni se drejtoria e depozitimeve, <strong>%s</strong>, ka leje leximi dhe shkrimi.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

en: <h3>Site could not be imported</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u importua dot</h3><p>Ju lutemi, sigurohuni se drejtoria e depozitimeve, <strong>%s</strong>, ka leje leximi dhe shkrimi.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

en: <h3>Site could not be restored</h3><p>Please make sure that storage directory <strong>%s</strong> has read and write permissions.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u rikthye dot</h3><p>Ju lutemi sigurohuni se drejtoria e depozitimeve, <strong>%s</strong>, ka leje leximi dhe shkrimi.</p><p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
sq_AL: <i class="ai1wm-import-info">Kopjeruajtja juaj është bërë nën PHP 5, por sajti që po importoni gjendet nën PHP 7. Kjo mund të shkaktojë dështim të importimit. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Hollësi teknike</a></i>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
sq_AL: <i class="ai1wm-import-info">Kopjeruajtja juaj është prej një instalimi me PHP 7, ndërsa sajti ku po importoni punon me PHP 8. Kjo mund të sillte dështimin e importimit. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Hollësi teknike</a></i>

en: <i class="ai1wm-import-info">Your backup is from a PHP 7 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a></i>
sq_AL: <i class="ai1wm-import-info">Kopjeruajtja juaj është prej një PHP 7-e, por sajti në të cilin po importoni është nën PHP 8. Kjo mund të sjellë dështimin e importimit. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Hollësi teknike</a></i>

en: <strong>%s</strong> is not the latest version. You must <a href="%s">update the plugin</a> before you can use it. <br />
sq_AL: <strong>%s</strong> s’është versioni më i ri. Duhet <a href="%s">të përditësoni shtojcën</a>, pa të mund ta përdorni. <br />

en: <text>
sq_AL: <tekst>

en: A PHP extension stopped the file upload.
sq_AL: Ngarkimi i kartelës u ndal nga një zgjerim PHP.

en: A password is required
sq_AL: Lypset një fjalëkalim

en: Activating mu-plugins...
sq_AL: Po aktivizohen mu-plugins…

en: Add
sq_AL: Shtoje

en: Advanced options
sq_AL: Mundësi të mëtejshme

en: All-in-One WP Migration Command
sq_AL: Urdhër All-in-One WP Migration

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> file. Try to change permissions of the parent folder or send us an email at <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> for assistance.
sq_AL: All in One WP Migration s’është në gjendje të krijojë kartelë <strong>%s</strong>. Provoni të ndryshoni lejet mbi dosjen mëmë ose na dërgoni një email te <a href="mailto:support@servmask.com">support@servmask.com</a> për asistencë.

en: All-in-One WP Migration is not able to create <strong>%s</strong> folder. You will need to create this folder and grant it read/write/execute permissions (0777) for the All-in-One WP Migration plugin to function properly.
sq_AL: All in One WP Migration s’është në gjendje të krijojë kartelë  <strong>%s</strong>. Do t’ju duhet ta krijoni këtë dosje dhe të akordoni për të leje leximi/shkrimi/ekzekutimi (0777) që shtojca All in One WP Migration të funksionojë si duhet.

en: All-in-One WP Migration: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: All-in-One WP Migration: Roli i tanishëm i profilit tuaj nuk ka të aktivizuara aftësitë Eksport/Import. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Archiving %d content files...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %d kartela lënde…<br />%d%% e plotësuar

en: Archiving %d media files...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %d kartela media…<br />%d%% e plotësuar

en: Archiving %d plugin files...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %d kartela shtojce…<br />%d%% e plotësuar

en: Archiving %d theme files...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %d kartela temash…<br />%d%% e plotësuar

en: Archiving configuration file...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohet kartelë formësimi…<br />%d%% e plotësuar

en: Archiving database...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohet bazë të dhënash…<br />%d%% e plotësuar

en: Are you sure you want to delete this file?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo kartelë?

en: At least <strong>one WordPress</strong> site should be presented in the archive.
sq_AL: Në arkiv duhet të jetë i pranishëm të paktën <strong>një sajt WordPress</strong>.

en: Backups
sq_AL: Kopjeruajtje

en: Cancel
sq_AL: Anuloje

en: Check for updates
sq_AL: Kontrollo për përditësime

en: Checking extensions compatibility...
sq_AL: Po kontrollohet përputhshmëria e zgjerimeve…

en: Click to set a label for this backup
sq_AL: Klikoni që të caktohet një etiketë për këtë kopjeruajtje

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Contact Support
sq_AL: Lidhuni Me Asistencën

en: Continue
sq_AL: Vazhdo

en: Create backup
sq_AL: Krijo kopjeruajtje

en: Creating an empty archive...
sq_AL: Po krijohet një arkiv i zbrazët…

en: Date
sq_AL: Datë

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: Discard
sq_AL: Hidheni tej

en: Do <strong>not</strong> export database (sql)
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto bazë të dhënash (sql)

en: Do <strong>not</strong> export media library (files)
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto mediatekë (kartela)

en: Do <strong>not</strong> export must-use plugins (files)
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto shtojca <em>must-use</em>(kartela)

en: Do <strong>not</strong> export plugins (files)
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto shtojca (kartela)

en: Do <strong>not</strong> export post revisions
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto rishikime postimesh

en: Do <strong>not</strong> export spam comments
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto komente mesazhe të padëshiruar

en: Do <strong>not</strong> export themes (files)
sq_AL: <strong>Mos</strong> eksporto tema (kartela)

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
sq_AL: <strong>Mos</strong> zëvendëso përkatësi email-esh (sql)

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
sq_AL: S’keni ID Blerjeje? ID-në tuaj të Blerjes mund ta gjeni

en: Done activating mu-plugins.
sq_AL: U bë aktivizimi i mu-plugins.

en: Done archiving configuration file.
sq_AL: U bë përgatitja e kartelës së arkivimit.

en: Done archiving database.
sq_AL: U bë arkivimi i bazës së të dhënave.

en: Done creating an empty archive.
sq_AL: U bë krijimi i një arkivi të zbrazët.

en: Done exporting database.
sq_AL: U bë eksportimi i bazës së të dhënave.

en: Done getting WordPress permalinks settings.
sq_AL: U bë marrja e rregullimeve mbi permalidhje WordPress.

en: Done preparing blogs.
sq_AL: U bë përgatitja e blogjeve.

en: Done preparing configuration file.
sq_AL: U bë përgatitja e kartelës së formësimit.

en: Done preparing options.
sq_AL: Mbaroi përgatitja e mundësive.

en: Done preparing users.
sq_AL: Mbaroi gatitja e përdoruesve.

en: Done restoring database.
sq_AL: U bë rikthimi i bazës së të dhënave.

en: Done retrieving a list of WordPress content files.
sq_AL: U krye marrja e një liste kartelash lënde WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress database tables.
sq_AL: U krye marrja e një liste tabelash baze të dhënash WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress media files.
sq_AL: U krye marrja e një liste kartelash media WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress plugin files.
sq_AL: Mbaroi marrja e një listë kartelash shtojcash WordPress.

en: Done retrieving a list of WordPress theme files.
sq_AL: U krye marrja e një liste kartelash temash WordPress.

en: Done retrieving a list of all WordPress files.
sq_AL: U bë marrja e një liste të krejt kartelave WordPress.

en: Done unpacking archive.
sq_AL: U bë shpaketimi i arkivit.

en: Done validating the decryption password.
sq_AL: Mbaroi vleftësimi i fjalëkalimit të shfshehtëzimit.

en: Download
sq_AL: Shkarko

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
sq_AL: Shkarkimi s’është i mundur, ngaqë s’hyhet dot te drejtoria e kopjeruajteve.

en: Drag & Drop a backup to import it
sq_AL: Merreni & Vëreni një kopjeruajtje që të importohet

en: Enter a password
sq_AL: Jepni një fjalëkalim

en: Enter your Purchase ID
sq_AL: Jepni ID-në tuaj të Blerjes

en: Enter your email address..
sq_AL: Jepni adresën tuaj email…

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Error while downloading file
sq_AL: Gabim teksa shkarkohej kartelë

en: Error while reading backup content
sq_AL: Gabim teksa lexohej lëndë kopjeruajtjeje

en: Error: %s
sq_AL: Gabim: %s

en: Export
sq_AL: Eksportoje

en: Export Site
sq_AL: Eksporto Sajt

en: Export To
sq_AL: Eksportoje Te

en: Exporting database...<br />%d%% complete<br />%s records saved
sq_AL: Po eksportohet bazë të dhënash…<br />%d%% e plotësuar<br />%s zëra të ruajtur

en: Failed to write file to disk.
sq_AL: Dështoi në shkrimin e kartelës në disk.

en: Feedback type is not valid.
sq_AL: Lloji i përshtypjeve s’është i vlefshëm.

en: File
sq_AL: Kartelë

en: Find
sq_AL: Gjej

en: Finish
sq_AL: Përfundoje

en: Get multisite
sq_AL: Merreni për shumësajtësh

en: Get unlimited
sq_AL: Merrni planin e pakufizuar

en: Getting WordPress permalinks settings...
sq_AL: Po merren rregullime permalidhjesh WordPress…

en: How may we help you?
sq_AL: Si mund t’ju ndihmojmë?

en: How-to: Increase maximum upload file size
sq_AL: Si-të: Shtoni vlerën maksimum për ngarkim kartelash

en: I agree that by filling in the contact form with my data, I authorize All-in-One WP Migration to use my <strong>email</strong> to reply to my requests for information. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
sq_AL: Pranoj se duke plotësuar formularin e kontaktit me të dhënat e mia, autorizoj All-in-One WP Migration të përdorë <strong>email</strong>-in tim për t’u përgjigjur kërkesave të mia për informacion. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Rregulla privatësie</a>

en: I have enough disk space
sq_AL: Kam hapësirë të mjaftueshme disku

en: I have ideas to improve this plugin
sq_AL: Ka ca ide si të përmirësohet kjo shtojcë

en: I need help with this plugin
sq_AL: Më duhet ndihmë me këtë shtojcë

en: Import
sq_AL: Importoje

en: Import From
sq_AL: Importo Prej

en: Import Site
sq_AL: Importoni Sajt

en: Importing an encrypted backup is not supported on this server. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Në këtë shërbyes s’mbulohet importim kopjeruajtjeje të fshehtëzuar. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
sq_AL: Te ndarja për rregullime të mëtejshme mund të formësoni më saktë mënyrën e eksportimit.

en: Leave Feedback
sq_AL: Jepni Përshtypjet

en: Leave plugin developers any feedback here
sq_AL: Jepuni këtu zhvilluesve të shtojcës çfarëdo mendimesh

en: Leave plugin developers any feedback here..
sq_AL: Jepuni këtu zhvilluesve të shtojcës çfarëdo mendimesh…

en: List
sq_AL: Listë

en: List the content of the backup
sq_AL: Radhit lëndën e kopjeruajtjes

en: Maximum upload file size: <strong>%s</strong>.
sq_AL: Vlerë maksimum për ngarkim kartelash: <strong>%s</strong>.

en: Migration tool for all your blog data. Import or Export your blog content with a single click.
sq_AL: Mjet migrimi për krejt të dhënat tuaja të blogut. Importoni ose Eksportoni me një klikim të vetëm lëndën e blogut tuaj.

en: Missing a temporary folder.
sq_AL: Mungon një dosje e përkohshme.

en: Missing error key in upload file.
sq_AL: Mungon kyç gabimi te kartelë gabimi.

en: Missing tmp_name in upload file.
sq_AL: Mungon tmp_name te kartelë gabimi.

en: Missing upload file.
sq_AL: Mungon kartelë ngarkimi.

en: Monthly
sq_AL: Mujore

en: More
sq_AL: Më tepër

en: Name
sq_AL: Emër

en: Notification
sq_AL: Njoftim

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
sq_AL: Pasi kartela të jetë shkarkuar me sukses në kompjuterin tuaj, mund ta importoni te cilido prej sajteve tuaj WordPress.

en: Out of disk space. Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’ka hapësirë në disk. S’arrihet të shkruhet në: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Password-protect and encrypt backups
sq_AL: Kopjeruajtje të mbrojtura me fjalëkalim dhe të fshehtëzuara

en: Please accept feedback term conditions.
sq_AL: Ju lutemi, pranoni kushtet mbi përshtypjet.

en: Please do not close this browser window or your import will fail
sq_AL: Ju lutemi, mos e mbyllni këtë dritare shfletuesi, përndryshe importimi juaj do të dështojë

en: Please enter a password to import the file
sq_AL: Ju lutemi, jepni një fjalëkalim të importohet kartela

en: Please enter comments in the text area.
sq_AL: Ju lutemi, jepni komentet te fusha e teksteve.

en: Please make sure that your file was exported using <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Ju lutemi, sigurohuni që kartela juaj qe eksportuar duke përdorur <strong>All-in-One WP Migration</strong> plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Please wait, stopping the export...
sq_AL: Ju lutemi, pritni, po ndalet eksportimi…

en: Please wait, stopping the import...
sq_AL: Ju lutemi, pritni, po ndalet importimi…

en: Preparing blogs...
sq_AL: Po përgatiten blogje…

en: Preparing configuration file...
sq_AL: Po përgatitet kartelë formësimesh…

en: Preparing options...
sq_AL: Po përgatiten mundësitë…

en: Preparing to export...
sq_AL: Po përgatitet për eksport…

en: Preparing to import...
sq_AL: Po përgatitet për importim…

en: Preparing users...
sq_AL: Po gatiten përdoruesit…

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
sq_AL: Shtypni butonin "Eksportoje" dhe kartela e arkivit të sajtit do të shfaqet te shfletuesi juaj.

en: Proceed
sq_AL: Bëje

en: Protect this backup with a password
sq_AL: Mbrojeni këtë kopjeruajtje me një fjalëkalim

en: Purchase ID
sq_AL: ID Blerje

en: Quick hints
sq_AL: Ndihmëza të shpejta

en: Reading...
sq_AL: Po lexohet…

en: Refreshing backup list...
sq_AL: Po rifreskohet listë kopjeruajtjesh…

en: Renaming exported file...
sq_AL: Po riemërtohet kartela e eskportuar…

en: Repeat the password
sq_AL: Rijepni fjalëkalimin

en: Replace with
sq_AL: Zëvendësoje me

en: Restore
sq_AL: Riktheje

en: Restoring %d files...<br />%d%% complete
sq_AL: Po rikthehen %d kartela…<br />%d%% e plotësuar

en: Restoring a backup is available via Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
sq_AL: Rikthimi i një kopjeruajtjeje mund të kryhet përmes zgjerimit Unlimited. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Merreni nga këtu</a>

en: Restoring database...<br />%d%% complete
sq_AL: Po rikthehet bazë të dhënash…<br />%d%% e plotësuar

en: Retrieving a list of WordPress content files...
sq_AL: Po merret një listë kartelash lënde WordPress…

en: Retrieving a list of WordPress database tables...
sq_AL: Po merret një listë tabelash baze të dhënash WordPress…

en: Retrieving a list of WordPress media files...
sq_AL: Po merret një listë kartelash media WordPress…

en: Retrieving a list of WordPress plugin files...
sq_AL: Po merret një listë kartelash shtojcash WordPress…

en: Retrieving a list of WordPress theme files...
sq_AL: Po merret një listë kartelash temash WordPress…

en: Retrieving a list of all WordPress files...
sq_AL: Po merren një listë e krejt kartelave WordPress…

en: Save
sq_AL: Ruaje

en: Send
sq_AL: Dërgoje

en: Show backup content
sq_AL: Shfaq lëndë kopjeruajtjeje

en: Size
sq_AL: Madhësi

en: Something went wrong: %s
sq_AL: Diç shkoi ters: %s

en: Stop export
sq_AL: Ndale eksportimin

en: Stop import
sq_AL: Ndale importimin

en: Submit
sq_AL: Parashtroje

en: Thanks for submitting your feedback!
sq_AL: Faleminderit për parashtrimin e përshtypjeve tuaja!

en: Thanks for submitting your request!
sq_AL: Faleminderit për parashtrimin e kërkesës tuaj!

en: The archive file is corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> to resolve the problem.
sq_AL: Kartela arkiv është e dëmtuar. Se si të zgjidhni problemin, ndiqni <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">këtë artikull</a>.

en: The archive should contain <strong>Single WordPress</strong> site! Please revisit your export settings.
sq_AL: Arkici duhet të përmbajë sajt <strong>WordPress Njësh</strong>! Ju lutemi, rishihni rregullimet tuaja mbi eksportimet.

en: The backup is encrypted
sq_AL: Kopjeruajtja është e fshehtëzuar

en: The decryption password is not valid.
sq_AL: Fjalëkalimi për shfshehtëzim s’është i vlefshëm.

en: The file is too large for this server.
sq_AL: Kartela është shumë e madhe për këtë shërbyes.

en: The file that you are trying to import is over the maximum upload file size limit of <strong>%s</strong>.<br />You can remove this restriction by purchasing our <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Unlimited Extension</a>.
sq_AL: Kartela që po rrekeni të importoni është tej madhësisë maksimum për kartela që ngarkohen prej <strong>%s</strong>.<br />Këtë kufizim mund ta hiqni duke blerë <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Zgjerimin tonë të Pakufizuar</a>.

en: The file type that you have tried to import is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Lloji i kartelës që provuat të importoni s’është i përputhshëm me këtë shtojcë. Ju lutemi, sigurohuni se kartela juaj është një kartelë <strong>.wpress</strong> që qe krijuar me shtojcën All-in-One WP e migrimeve. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: The file type that you have tried to upload is not compatible with this plugin. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file that was created with the All-in-One WP migration plugin. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Lloji i kartelës që provuat të ngarkonit s’është i përputhshëm me këtë shtojcë. Ju lutemi, garantoni që kartela juaj të jetë një kartelë <strong>.wpress</strong> e krijuar me shtojcën All-in-One WP Migration. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Are you sure to proceed?
sq_AL: Procesi i importimit do të mbishkruajë sajtin tuaj, përfshi bazën e të dhënave, mediat, shtojcat dhe temat. Jeni i sigurt se doni të kryhet?

en: The import process will overwrite your website including the database, media, plugins, and themes. Please ensure that you have a backup of your data before proceeding to the next step.
sq_AL: Procesi i importimit do të mbishkruajë sajtin tuaj, përfshi bazën e të dhënave, shtojcat dhe temat tuaja grafike. Ju lutemi, përpara se të vazhdoni me hapin pasues, sigurohuni se keni një kopjeruajtje të të dhënave tuaja.

en: The passwords do not match
sq_AL: Fjalëkalimet s’përputhen

en: There are no backups available at this time, why not create a new one?
sq_AL: Deri këtu s’ka ndonjë kopjeruatje, pse të mos krijoni një të tillë?

en: There is an update available. To update, you must enter your
sq_AL: Ka të gatshëm një përditësim. Që të përditësohet, duhet të jepni

en: There is not enough space available on the disk.<br />Free up %s of disk space.
sq_AL: S’ka hapësirë të mjaftueshme te disku.<br />Lironi %s hapësirë në disk.

en: This screen allows you to export database, media files, themes and plugins as one zipped file.
sq_AL: Kjo skenë ju lejon të eksportoni bazën tuaj të të dhënave, kartela media, tema dhe shtojca si një kartelë e vetme zip.

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
sq_AL: Për të zgjedhur një kartelë, ju lutemi, shkoni brenda lidhjes dhe klikoni mbi butonin e shfletimit.

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
sq_AL: Që shtojca/zgjerimi juaj të përditësohet me versioni e fundit, ju lutemi, plotësoni më poshtë ID-në tuaj të Blerjes.

en: Translate
sq_AL: Përkthejeni

en: Unable to authenticate the secret key. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të bëhet mirëfilltësimi i kyçit të fshehtë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to check decryption password. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të kontrollohet fjalëkalim shfshehtëzimi. Rifreksoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to confirm the import. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të ripohohet importimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to decrypt data.
sq_AL: S’arrihet të shfshehtëzohen të dhëna.

en: Unable to encrypt data.
sq_AL: S’arrihet të fshehtëzohen të dhëna.

en: Unable to export
sq_AL: S’arrihet të eksportohet

en: Unable to export. Error code: %s. %s
sq_AL: S’arrihet të eksportohet. Kod gabimi: %s. %s

en: Unable to export: %s
sq_AL: S’arrihet të eksportohet: %s

en: Unable to generate random bytes.
sq_AL: S’arrihet të prodhohen bajte të rëndomtë.

en: Unable to get current pointer position of %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të merret pozicioni i tanishëm i treguesit të %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to import
sq_AL: S’arrihet të importohet

en: Unable to import <strong>WordPress Network</strong> into WordPress <strong>Single</strong> site.
sq_AL: S'arrihet të importohet <strong>Rrjet WordPress</strong> në sajt WordPress <strong>Njësh</strong>.

en: Unable to import. Error code: %s. %s
sq_AL: S’arrihet të importohet. Kod gabimi: %s. %s

en: Unable to import: %s
sq_AL: S’arrihet të importohet: %s

en: Unable to list backup content
sq_AL: S’arrihet të paraqitet lëndë kopjeruajtjeje

en: Unable to locate archive path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të lokalizohet shteg arkivi. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to locate storage path. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të lokalizohet shteg depozitimi. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to obtain cipher length.
sq_AL: S’arrihet të merret gjatësi shifrimi.

en: Unable to open %s with mode %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të hapet %s nën mënyrën %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to prepare blogs on import. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të përgatiten blogjet në importim. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to read file: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të lexohet kartelë: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unable to run the export. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të kryhet eksportimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to start the export. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të niset eksportimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to start the import. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të niset importimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to stop the export. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të ndalet eksportimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to stop the import. Refresh the page and try again
sq_AL: S’arrihet të ndalet importimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Unable to upload the file because %s
sq_AL: S’arrihet të ngarkohet kartela, ngaqë %s

en: Unable to write to: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’arrihet të shkruhet te: %s. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
sq_AL: Po shpaketohet arkivi…<br />%d%% e plotësuar

en: Unrecognized error %s during upload.
sq_AL: Gabim i panjohur %s gjatë ngarkimit.

en: Weekly
sq_AL: Javore

en: What's new
sq_AL: Ç’ka të re

en: WordPress Multisite is supported via our All-in-One WP Migration Multisite Extension. You can get a copy of it here
sq_AL: WordPress Multisite mbulohet nga zgjerimi ynë All in One WP Migration Multisite. Një kopje të tij mund ta merrni nga këtu

en: You are about to stop exporting your website, are you sure?
sq_AL: Ju ndan një hap nga ndalja e eksportimit të sajtit tuaj, jeni i sigurt?

en: You are about to stop importing your website, are you sure?
sq_AL: Ju ndan një hap nga ndalja e importimit të sajtit tuaj, jeni i sigurt?

en: You can then use the import functionality provided by this plugin to import the zipped file onto any other WordPress sites that you have administrator access to.
sq_AL: Mandej mund të përdorni funksionin e importimeve të dhënë nga kjo shtojcë, që të importoni kartelën zip në çfarëdo sajti tjetër WordPress te i cili keni hyrje si përgjegjës.

en: You have %d backup | You have %d backups
sq_AL[0]: Keni %d kopjeruajtje
sq_AL[1]: Keni %d kopjeruajtje

en: You have %d backups
sq_AL: Keni %d kopjeruajtje

en: Your PHP is 32-bit. In order to import your file, please change your PHP version to 64-bit and try again. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: PHP-ja juaj është 32-bit. Që të mund të importoni kartelën tuaj, ju lutemi, ndryshoni PHP-në me një version 64-bit dhe riprovoni. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 7. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
sq_AL: Kopjeruajtja juaj është prej një instalimi me PHP 5, ndërsa sajti ku po importoni punon me PHP 7. Kjo mund të sillte dështimin e importimit. Hollësi teknike: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Your backup is from a PHP 5 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
sq_AL: Kopjeruajtja juaj është prej një instalimi me PHP 5, ndërsa sajti ku po importoni punon me PHP 7. Kjo mund të sillte dështimin e importimit. Hollësi teknike: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Your backup is from a PHP 7 but the site that you are importing to is PHP 8. This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
sq_AL: Kopjeruajtja juaj është prej një instalimi me PHP 7, ndërsa sajti ku po importoni punon me PHP 8. Kjo mund të sillte dështimin e importimit. Hollësi teknike: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Your email is not valid.
sq_AL: Email-i juaj s’është i vlefshëm.

en: Your file exceeds the maximum upload size for this site: <strong>%s</strong><br />%s%s
sq_AL: Kartela juaj tejkalon vlerën maksimum për ngarkim kartelash për këtë sajt: <strong>%s</strong><br />%s%s

en: Your purchase ID is invalid, please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>
sq_AL: ID-ja juaj e blerjes është e pavlefshme, ju lutemi, <a href="mailto:support@servmask.com">lidhuni me ne</a>

en: Your site has been imported successfully!
sq_AL: ☺ Sajti juaj u importua me sukses!

en: here
sq_AL: këtu

en: in the database
sq_AL: te baza e të dhënave

en: or
sq_AL: ose

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Ruani strukturë permalidhjesh</a>. (hapet në një dritare të re)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Ruaj strukturë permalidhjesh</a>. (hapet në dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rinënshkruani kode të shkurtër Oxygen Builder</a>. (hapet në dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Në daçi, shqyrtoni shtojcën</a>. (hapet në dritare të re)

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Ruaj strukturë permalidhjesh</a>. (hapet në dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Në daçi, shqyrtoni shtojcën</a>. (hapet në dritare të re)

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rinënshkruani kode të shkurtër Oxygen Builder</a>. (hapet në një dritare të re)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Reset Avada Fusion Builder cache</a>. (opens a new window)<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Zero fshehtinën për Avada Fusion Builder</a>. (hapet në një dritare të re)<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Në daçi, bëni një shqyrtim të shtojcës</a>. (hapet në një dritare të re)

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />
sq_AL: » Permalidhjet janë ujdisur sipas parazgjedhjeve. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Pse?</a> (hapet në një dritare të re)<br />

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>. (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
sq_AL: » Permalidhjet janë caktuar sipas parazgjedhjes. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Pse?</a> (hapet në një dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Kode të shkurtër Rinënshkrimi Oxygen Builder shortcodes</a>. (hapet në një dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Në daçi, shqyrtoni shtojcën</a>. (hapet në një dritare të re)

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a> (opens a new window)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Optionally, review the plugin</a>. (opens a new window)
sq_AL: » Permalidhjet janë caktuar sipas parazgjedhjes. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Pse?</a> (hapet në një dritare të re)<br />» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Në daçi, shqyrtoni shtojcën</a>. (hapet në një dritare të re)
