Lajmet e fundit

aku
13 Nov
0

Brenda një jave AKU kontrolle në 522 subjekte, gjoba dhe paralajmërime për 155 biznese

Në javën e parë të muajit nëntor Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ndërmarrë një aksion të gjerë në të gjitha qarqet e vendit. Inspektorët e AKU-së, kanë kryer kontrolle në dyqanet e mishit, në Fast-Food-e, te zgarat e qofteve, te ...

Lexo më shumë
aku
10 Nov
0

Tërhiqet përkohësisht nga tregu djathi Gorgonzola

Tërhiqet përkohësisht nga tregu djathi Gorgonzola. Ky djath tregtohej në supermarketet Conad dhe kompania e ka tërhequr ditën e sotme nga të gjitha pikat e shitjes. Shkak për këtë tërheqje nga tregu është bërë një sasi djathi Gorgonzola, e cila ...

Lexo më shumë
aku03
24 Oct
0

Mblidhet Bordi Drejtues i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit

Pas një viti është mbledhur sërish Bordi Drejtues i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Në këtë mbledhje u diskutua mbi detajimin e projekt-buxhetit të AKU-së për vitin 2017, mbi infrastrukturën e AKU-së, si dhe mbi problematikat me Departamentin e Administratës Publike. ...

Lexo më shumë
Inspektime
17 Oct
0

AKU bllokon salçice me prani të  Salmonella spp në një restorant në Tiranë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi me salçiçe, të cilat u konstatuan nëpërmjet raport-provës së analizuar në ISUV, me prani të salmonelës spp. Këto mostra, të cilat dolën me prani të salmonelës janë produkte të prodhuara në ambientet ...

Lexo më shumë
IMG-20160917-WA0019
03 Oct
0

AKU kontroll në markete, furra buke dhe te subjektet e mishit e qumështit, parlajmërohen për bllokim 73 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur një aksion të gjerë për kontrollin e të gjitha subjekteve në vend, që merren me tregëtimin dhe prodhimin e produkteve ushqimore. Inspektorët e AKU-së, kanë kryer kontrolle në tregje të hapura, në minimarkete, në ...

Lexo më shumë